Slider-Neven4-manji Aktualnosti
29/07/2017

Tomislav Hader osvojio peto mjesto na kadetskom PE u Sarajevu

kadeti-Sarajevo_EP2017

Dobre vijesti stižu nam iz Sarajeva, gdje se ovih dana (od 24.-30. srpnja) održava Prvenstvo Europe u hrvanju za kadete i kadetkinje (dobna skupina do 17 godina).

Tomislav Hader, član hrvačkog kluba Sesvete iz Zagreba osvojio je peto mjesto u kategoriji do 85 kg u hrvanju grčko-rimskim načinom. On je prvo u kvalifikacijskom kolu izgubio na bodove (0:3) od Turčina Muhammed Furkan DURSUNA, no kako je turski hrvač došao do finala time je omogućio Tomislavu da uđe u repesažne borbe i pokuša osvojiti brončanu medalju.
U prvom kolu repesaža T. Hader bio je bolji od njemačkog hrvača Patricka NEUMAIERA i pobijedio na bodove (6:5), da bi u borbi za broncu tijersno izgubio (2:4) na bodove od Vojtecha PISKORA (CZE), te je tako u ukupnom poretku osvojio peto mjesto.

Naši ostali hrvači i hrvačice dali su sve od sebe na strunjači, ali u jakoj konkurenciji nisu uspjeli ostvariti značajniji rezultat.

Kao što smo već javljali, naša kadetska reprezentacija na ovom je Europskom prvenstvu nastupila u slijedećem sastavu;