Slider-Neven4-manji Aktualnosti
31/10/2011

Dominik Etlinger prvi, Tomislav Lavrić drugi, Ivan Lončarić, Stjepan Lavrić i Sandro Frankol treći u Rimu

20111030-TrofeoMilone-01

U Lidu di Ostia pokraj Rima 28-29. listopada 2011.g.održan je međunarodni FILA turnir "Trophee Milone".

Na turniru je  nastupio 41 hrvač iz 7.zemalja;  Italije, Bugarske, Rostova na Donu (Rusija 2),Grčke, Ukrajine, Monaca i Hrvatske.

Slijedi kratak osvrt na nastup naših šestoro hrvača koji su nastupili na ovom turniru:

Sandro Frankol je u kategoriji do 55 kg ubilježivši dva poraza osvojio 3.mjesto.

U kategoriji do 60 kg Ivan Lončarić je u prvom kolu pobjedio Bugara Vasileva, a zatim u  borbi s domaćim hrvačem Fucile-om  nakon ozbiljnije povrede koljena u prvoj rundi, bio primoran predati meč. Na kraju je plasiran na 3.mjestu.

Dominik Etlinger nastupio je u kategoriji do 66 kg, te je u konkurenciji od 9 hrvača nakon 3 pobjede osvojio 1.mjesto.
U prvom kolu pobjedio je talijanskog reprezentativca Corigu 2:1 u rundama, u drugom kolu predstavnika Bugarske Mehmedova 2:0. U finalu pobjeđuje iskusnog Magni-a  te zasluženo osvaja prvo mjesto na ovome turniru.

Stjepan Lavrić u kategoriji 84 kg. u prvom kolu gubi od Talijana aktualnog Olimpijskog pobjednika Minguzzi-a.
U borbi za 3.mjesto pobjedio je Bugara Nedkov-a 2:0 u rundama.

U kategoriji 96 kg.Tomislav Lavrić u prvom kolu pobjeđuje Hrvoja Šavuka 2:1 u rundama, u drugom pobjeđuje predstavnika Monaca Mocanu-a tušem u 2.rundi.  U finalnoj borbi gubi od  talijanskog  reprezentativca Timoncinia-a 2:1 u rundama, te na kraju osvaja srebrnu medalju.

Hrvoje Šavuk izgubivši dvije borbe natjecanje je završio kao 5. u istoj kategoriji.

Reprezentacija Hrvatske je na ovom turniru osvojila je ekipno treće mjesto iza Italije i Bugarske.